"Podniebna misja" warsztaty

16 listopada 2020r. w  naszym przedszkolu odbyły się warsztaty
 ,, Podniebna misja’’ zaprezentowane przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury  w zakresie realizowanego projektu edukacji  ekologicznej  pt. "Czyste powietrze – weź zdrowy oddech", który został opracowany  w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.  Koszt warsztatów został w całości pokryty przez   WFOŚiGW w Łodzi.
Spektakl ekologiczny „Podniebna misja” to opowieść o złej królowej Spalinie, która wszelkimi sposobami chce zatruć świat i zniszczyć środowisko naturalne, co w jej mniemaniu zapewni jej władzę nad wszystkim. W spektaklu poruszony został temat smogu, niskiej emisji, segregacji odpadów i degradacji środowiska naturalnego.
Aktorzy zapewnili zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii  i ochrony środowiska, a dzieci mogły dowiedzieć się:
    • czym jest dym,
    • w jaki sposób powietrze staje się zanieczyszczone ,
    • co można palić w piecu, a czego nie można,
    • co należy robić , aby powietrze było czyste.

Podniebna misja

Utworzono dnia 16.11.2020, 18:41