Spotkanie autorskie

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najmłodszych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz uświadomieniu jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa kontakt z książką.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ” 28.09.2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem - wieloletnim Rzecznikiem Praw Dziecka, pedagogiem, wychowawcą, nauczycielem akademickim, działaczem społecznym, dr n. społecznych, autorem wyjątkowej książki dla dzieci pt. "Opowieści, co w życiu ważne".W książce odnajdziemy wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Dzieci dowiedzą się z niej, czym jest patriotyzm i dlaczego tak ważne jest własne zdanie i asertywność w życiu codziennym.

Pan Marek podczas spotkania opowiadał o swojej pracy jako rzecznika praw dziecka, przedstawił czym zajmuje się obecnie. Przedszkolaki mieli okazję na żywo zobaczyć prawdziwy Order Uśmiechu.

Dzieci słuchały z zaciekawieniem. Zadawały pisarzowi dużo różnych pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania dzieci wręczyły podziękowania .

Spotkanie autorskie

Utworzono dnia 29.09.2022, 20:55