O instytucji

Publiczne Przedszkole w Goszczanowie zlokalizowane jest        w centrum miejscowości Goszczanów. Nowy budynek przedszkola oddany został do użytku w 2010 roku. Jest to nowoczesny, parterowy obiekt. Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia placówki. Sale zajęć są przestronne, widne, z węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, magazynem leżaków, doskonale wyposażone we wszelkie potrzebne pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zabaw, sprzęt audiowizualny, meble dostosowane do wieku dzieci. Z każdej sali jest wyjście na taras i podwórko przedszkolne. Dzieci mogą się bezpiecznie  i spokojnie bawić w przestronnym ogrodzie przedszkolnym   w otoczeniu zieleni.
Przedszkolna kuchnia przygotowuje smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki. Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie, pozostały czas przebywania dzieci w placówce jest odpłatny        a wysokość opłaty regulują odrębne przepisy.
W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności    w indywidualnym rozwoju dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej  i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki i wypracowanie strategii jej działania na miarę Twórczego Przedszkola XXI wieku.

HASŁEM PRZEWODNIM NASZEGO DZIAŁANIA JEST:

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”

NASZA MISJA

Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

Janusz Korczak

Misją naszego przedszkola jest wprowadzenie dziecka w świat wartości uniwersalnych:

dobro, piękno, prawda i miłość.

Jesteśmy po to, aby stwarzać warunki wychowawcze i edukacyjne,

zapewniające rozwój wychowanków zgodny z ich wrodzonym potencjałem,

wspomagamy dzieci we wszechstronnym rozwoju ich osobowości

oraz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

WIZJA PRZEDSZKOLA:

Najważniejsze dla placówki jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo,

tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka,

wspiera rodzinę w procesie wychowania i nauczania oraz kształtuje postawy moralne.